Tyto články v rámci finanční osvěty jsem vyprodukoval ve svém volném čase. Je-li to možné, podpořte tvorbu dalších zpětnou vazbou nebo jiným způsobem.

Bohužel z důvodu prioritizace mých činností jsem se těmto stránkám poslední dobou nevěnoval a spíše ani věnovat nebudu - i z důvodu prakticky nulové zpětné vazby.

<< první < předchozí 1 2 3 4 další > poslední >> zobrazit vše
tn_vlkuver_logo.png

Hrozby dlužníků i věřitelů

03.ledna 2012 » Vladimír Kutálek

Devizové hypotéky. Špatně vyplněné směnky. "Finanční nouze" a finanční nouze. Dražby. I tato slova mají leccos společného.

více informací v článku...
tn_vlkuver_logo.png

Podmínky bank aneb nespoléhejte na jednu banku

06.prosince 2011 » Vladimír Kutálek

Impulsem pro se psání tohoto článku byl článek na měšci ze dne 1.12.2011. Klient s osobním i firemním úvěrem u jedné banky se divil, že mu banka zesplatnila i druhý úvěr. Ano číst podmínky se vyplatí vždy a všude, i u bank. Ti, co nečtou vůbec nikdy, mají problémy, i když by je vůbec nemuseli mít, natož, když podnikají s riziky...

Hlavní část článku se zabývá jestli diverzifikovat mezi banky či ne... Praktické zkušenosti.

více informací v článku...
tn_vlkuver_logo.png

Exekuce - mýtů zbavená

29.listopadnu 2011 » Vladimír Kutálek

"Každá exekuce je oprávněná, protože ji nařídil soud a každý účastník má právo se bránit – odvoláním či návrhem na zastavení." Menší rešerše informací o exekuci. Úvodem si dávejte hlavně pozor na zapomenuté platby. V dnešní době je snadné je vymáhat exekucí a tak je zněkolikati násobit.

více informací v článku...
tn_idnes.gif

"Půjčkomaty"... další hit? Zatím nedoporučuji.

22.listopadnu 2011 » Vladimír Kutálek

Nějak se nám orztrhl pytel s různými maty: slevomat, jizdomat a ted půjčkomat. Článek na idnes mě vyprovokoval sepsat můj názor, sice asi rok starý, ale stále aktuální na tyto servery z pohledu investora.

více informací v článku...
tn_vlkuver_logo.png

Jak začít šetřit

15.listopadnu 2011 » Vladimír Kutálek

Server o úvěrech a věnuje se šetření? Ano, kupodivu je to nejčastější otázka klientů. Když už mají úvěry, jsou rádi že mají na splátky, ale jak se úvěrů zbavit? Tipy jak se zbavit úvěrů je plno. Ale jak začít? Popíšu své zkušenosti. Kupodivu řešení nemusí být očividné. Někdy je lepší raději investovat do úspor než umořovat rychleji dluhy... Matematické znalosti jsou výhodu.

více informací v článku...
tn_111TipuJakSetrit.jpg

Recenze knihy - 111 tipů jak šetřit svoje peníze

25.října 2011 » Vladimír Kutálek

Dlužník, když přemýšlí jak se zbavit úvěru, zjistí že nemá žádnou nebo skoro žádnou rezervou. Většinou proto, že dokud to nějak jde, tak to neřeší. Ale i pro ty, co se chovají zodpovědně, potřebují šetřit kde se dá. A tato kniha poradí kde se dá ušetřit, občas nezvykle, netradičně. U mnoha cílů radí, jak vybrat levnější variantu a kdy.

více informací v článku...
tn_OsobniFinance.jpg

Recenze knihy - Osobní finance (Petr Syrový, Tomáš Tyl)

18.října 2011 » Vladimír Kutálek

Tuto knihu jsem si "koupil" zcela náhodou, vybíral jsem si odškodnění za poškozené doručené knihy (Oboustranně lepší varianta než knihy vracet/měnit). Lepší knihu věnující se obecně osobním financím jsem nečetl. Protože prapůvodní původ dluhů je často právě v neexistenci finančního plánu je tato kniha důležitá pro dlužníky, ale především těm, co se dlužníky neplánovitě nechtějí stát.

více informací v článku...
tn_vlkuver_logo.png

Úvěry a smrt

10.října 2011 » Vladimír Kutálek

Úvěr a smrt dlužníka. I zde existuje pár nejasností, umocněny překladem článků z USA, kde je jiná legislativa a nyní také novým občanským zákoníkem platným od 1.1.2013. Předem upozornuji, že legislativa a především výklady legolativy se mění na můj vkus často a nejsa právník musím uvodit článek větou: Veškeré informace zde uvedené jsou jen pro orientaci, v případě použití si je ověřte dle aktuálního stavu.

více informací v článku...
tn_PJL.jpg

Recenze knihy - Peníze jiných lidí

27.září 2011 » Vladimír Kutálek

Další kniha z edice Poradci bohatého táty s předmluvou Roberta Kiyosakiho. Název Peníze jiných lidí je trošku neúplný. Kromě získání peněz se zabývá i získáním zdrojů jiných lidí, které je většinou dostupnější a efektivnější než získání peněz.

více informací v článku...
tn_ABCInvestovaniDoRealit.jpg

Recenze knihy - ABC investování do realit

20.září 2011 » Vladimír Kutálek

Kniha z edice Poradci bohatého táty s předmluvou Roberta Kiyosakiho. Název ABC investování do realit velice dobře vystihuje obsah knihy s dovětkem "Najděte nové možnosti zisku, které jiní investoři nevidí".

více informací v článku...
<< první < předchozí 1 2 3 4 další > poslední >> zobrazit vše

Novinky

Získejte nejnovější informace z našeho webu
přihlašte se k odběru RSS...