0. Úvod do seriálu

24.února 2011 » Vladimír Kutálek | zpět

Motivace seriálu, naplň seriálu.

Zaregistrujte se a každý týden dostanete jeden tip z oblasti poskytování a braní půjček a vůbec finančního poradenství a plánování.

Už odmalička se člověk setkává s žádostmi půjčit si, od půjčky pár korun na lízátko na základce, přes zavolání dávného spolužáka o půjčení několika tisíc až po půjčení desítek tisíc příbuzným, „dobrým“ přátelům. Nebo naopak kolikrát se vám stalo, že vám chybělo pár korun drobných, zapomněli si peněženku, stravenku? Používáte kreditní kartu, kontokorent?  Mnoho lidí si půjčuje pár dní před výplatou, na koupi bytu, ale i na koupi spotřebičů, dovolené apod. Půjčky jsou všude kolem nás.

Na internetu je mnoho zdrojů informací, použijte vyhledávač a máte desítky odkazů o daném tématu a můžete číst… a číst…

Tímhle jsem si prošel taky, ale nejvíc jsem se toho naučil praktickými zkouškami. Dali mi hodně ty, co vyšly, ale obzvlášť užitečné byly ty, které nevyšly: půjčení na lízátko nebo nestihnutí bezúročného období kreditní karty.

Dotknu se technických parametrů půjček, ale takové informace jsou už v hojné míře na internetu.  Víte, v čem jsou nástrahy půjček od těch zjevných až po ty méně viditelné? Každý člověk je jiný, nejlépe proto jsou příklady pocitů a chování konkrétních lidí před, během a po splacení půjčky.  Ale především se zaměřím na praktické stránky poskytnutí či braní půjčky. Tedy i jak snížit rizika investice do půjček.

Půjčku můžete brát jako investici, využití peněz druhých, ale také pomoc svým bližním. Ale stejně jako je důležité, aby vás půjčka neohrozila, neměla by ohrozit i druhou stranu.

Líbil se vám článek? Pošlete autorovi
ze své GoPay peněženky...
Chcete sdílet tento článek?

Novinky

Získejte nejnovější informace z našeho webu
přihlašte se k odběru RSS...