Recenze webu – asociace na ochranu věřitelů ČR

09.srpna 2011 » Vladimír Kutálek | zpět

Seriozně se tvářící asociace i jejich web, naleznete na adrese www.anov.cz. Na úvodní stránce mají motto: „Poskytujeme věřitelům nejen všestrannou informační pomoc, konzultace a rady, ale především jim pomáháme najít nejefektivnější řešení jejich problémů spojených s vymáháním pohledávek“. Dále následuje popis a cíle asociace podrobněji. V současné době je to ale především „jen“ zdroj hodnotných informací na webu.

web AOV

Úvodní stránka AOV

V levém sloupci naleznete odkazy na jednotlivé články. Souhrnně je hodnotím jako výborné, plné zajímavých a důležitých informací. Dočtete se zde o vymáhání pohledávek (včetně soudního vymáhání), exekuci, o pohledávkách v účetnictví, burzách a registrech pohledávek, pojištění i factoring pohledávek. To, co je přínosem webu, je, že bez obalů hodnotí metody zajištění, uvádí statistiky vymáhání, rozebírá vyhýbání se dlužníků svým závazkům (např. bílí koně) apod.

Z textů článků vyplývá, že se zaměřuje především na pohledávky B2B a B2C v rámci dodavatelských vztahů. Prevenci vzniku problematických pohledávek se věnuje také, ale především je rozebírána kategorizace odběratelů. Přesto mnohé informace jsou hodnotné i pro neodběratelské vztahy. Především ty o exekuci a soudním vymáhání.

Jako třešničku na dortu hodnotím jejich vlastní černou listinu firem, konstrukce zařazování se zdá objektivní a tím pádem hodnotná.

Zatím na serveru postrádám ve stejném stylu informace o prevenci vzniku pohledávek, aneb jak co nejlépe v praxi zajistit pohledávky. Zatím server v jednom článku poskytuje jen stručný neúplný seznam zajišťovacích instrumentů.

Každý věřitel zde najde hodně užitečných informací, i když se tyto informace nebudou moc líbit – statistika exekucí na 30kKč, natož nad 100kKč je dle autorů webu úděsná.

Líbil se vám článek? Pošlete autorovi
ze své GoPay peněženky...
Chcete sdílet tento článek?

Novinky

Získejte nejnovější informace z našeho webu
přihlašte se k odběru RSS...